מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

השכרת רכב

אז מה באמת חשוב לדעת לפני ששוכרים רכב? מדריך השכרת רכב לשוכר המתחיל - מבית קמש.

| 15/3/10
מתוך קטגוריית קמש לעסקים

השכרת רכב - לשם מה?

חברות השכרת רכב בארץ ישכירו לכם מגוון רכבים החל מרכב פרטי קטן ועד משאית עם ארגז קירור.

תקופות ההשכרה נעה, בדרך כלל, החל מבסיס חד יומי ומעלה. ההשכרה מיועדת, על פי רוב, למטרות עסקים, טיולים, העברת דירות, אירועים וכדומה.

השכרת רכב - למשפחות גדולות

השימוש ברכבי השכרה במגזר הפרטי משמש לעיתים משפחות גדולות אשר מחזיקות רכב פרטי קטן לשימושן היומיומי ומעדיפות פעם או פעמיים בשנה (כשמגיע מועד החופשה השנתית) לשכור רכב גדול ומרווח ובכך לחסוך הוצאות קבועות עבור אחזקת רכב גדול בשאר ימות השנה.

השכרת רכב - למגזר העסקי

במגזר העסקי ישנם עסקים השוכרים רכב בהתאם לצורכי העסק השונים. עסקים מעדיפים לשכור רכב לתקופה משתנה וללא התחייבות ארוכת טווח וזאת בשל השינויים הנובעים מהיקף העבודה ופעילות העסק. השיטה המקובלת בדרך כלל לשימוש בציי רכבים היא אומנם ליסינג, אך היא מחייבת את בית העסק בחוזה למספר שנים ובהוצאות גבוהות ויקרות. הסדר השכרה על בסיס יומי, שבועי או חודשי מהווה פתרון לכך ולמעשה הלקוח משלם רק עבור תקופה קצובה בשימוש ברכב.

השכרת רכב - לשוק התיירות

בענף התיירות פועלות חברות ההשכרה בשיא התפוקה. על פי רוב מדובר על מועדי חג וחופשה עונתיים אשר בהם פעילות הענף היא מסביב לשעון. בתקופת שיא זו - ישנם ימים שלא ניתן למצוא ולוּ רכב אחת פנוי להשכרה. בשאר ימות השנה קיימת פעילות קבועה יחסית בתחום תיירות הפנים והחוץ.

השכרת רכב - היתרונות

היתרונות בהשכרת רכב רבות ומגוונות: אין צורך לדאוג לטיפול ברכב. הרכבים תמיד משנות ייצור אחרונות ועד שלוש שנים ותמיד נקיים ומטופחים. בחברות ההשכרה הגדולות ניתן לאסוף רכב מסניף אחד ולהחזיר את הרכב בנקודות החזרה הפרוסות ברכבי הארץ.

טיפים

לפני ששוכרים רכב מומלץ להשוות מחירים. הפרמטרים שקובעים את המחיר הם השתייכות ל-"קבוצת הרכב" - לפי סיווג אותיות לועזיות המייצגות את גודל ומפרט את רמת הנוחות ברכב: החל מרכב פרטי קטן עם הילוכים ידניים ועד למשאית עם ארגז קירור, עם או בלי הגבלת קילומטרים, עונת ההשכרה ותוספות שדרוג שונות.

ישנן חברות השכרה בהן ניתן לקבל תוספות חיוניות לפי צורך השוכר כגון: טלפון נייד, מערכת ניווט ועוד. באם יש צורך בתוספות אלו רצוי לברר את מחירן.

עלויות ההשתתפות העצמית של השוכר במקרה של נזק או תאונה משתנות בין חברה לחברה ובין קבוצות הרכב השונות. בחלק מחברות ההשכרה ישנו נוהל של הוספת תשלום עבור דמי ביטול השתתפות עצמית. למניעת "הפתעות" חשוב לבדוק מהן העלויות למקרי קיצון כגון: גרימת נזק לרכב, גניבת הרכב או תאונה חלילה.

חברות ההשכרה מגבילות נהגים צעירים וחדשים בהתאם לנוהל קבוע. טרם השכרת רכב בררו מי רשאי לנהוג ברכב ובאילו תנאים.

רכב המושכר בארץ מוגבל מבחינה ביטוחית לנסיעה בשטח ישראל בלבד. נסיעה בשטחי הרשות הפלסטינאית תותר רק אם נתקבל אישור מפורש לכניסה לאזורים אלו ובמידה וישנו צורך בנסיעה באזורי הרשות רצוי לקבל היתר מפורש.
| 15/3/10