מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

בטיחות בתעבורה

מגוון חוקים וכללי בטיחות בתעבורה נועדו לסייע לכולנו לחזור הביתה בשלום. קמש יוצא לעזרתך!

| 15/3/10
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

בטיחות בתעבורה

בטיחות בתעבורה באה למנוע מקרים של תאונות דרכים, עבירות הקשורות לביטוחי רכב ועבירות סביבתיות הנגרמות על ידי כלי רכב אשר אינם תקינים.

בית המשפט אף הוא מודע לחשיבותו של נושא זה ולכן מינה לשורותיו שופטים המתמחים בתחום התעבורתי וממולם התמקצעו גם עורכי דין לתעבורה אשר אמורים לייצג נהגים אשר מואשמים בעבירות בתחום זה.
בשנים האחרונות הרחיבה מדינת ישראל את פעילותה בתחום הבטיחות בתעבורה וזאת על מנת להעלות את רמת המודעות של הנהגים ולמנוע מצבים שיסכנו חיים.

בטיחות בתעבורה - הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים

תאונות הדרכים הרבות שפקדו את מדינת ישראל בשנים האחרונות, גרמו לממשלת ישראל לגבש החלטה כי המאבק בתאונות הדרכים יוצב כיעד לאומי. החלטה זו הובילה להקמתה של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

בימים אלה, הרשות מובילה תכנית המיועדת להגברת המודעות של בטיחות בדרכים לכלל האוכלוסייה.

תוכנית זאת כוללת מערך הסברה מקיף, פרסומים במדיה, שיתוף פעולה עם המשטרה, משרדי ממשלה, גופי חילוץ, הצלה ועוד.

בטיחות בתעבורה - צעדים למניעת בעיות תעבורה

נהג חדש - ישנם חוקי תנועה המיועדים לנהג חדש. בשלושת החודשים הראשונים מהיום בו סוּפק לנהג החדש רישיון נהיגה חייב לשבת איתו ברכב אדם מלווה. מלבד זאת, נהג חדש שטרם מלאו לו 21 שנה, יכול להסיע ברכב שני נוסעים בלבד, אלא אם כן יצטרף אליו מלווה מבוגר.

הולכי רגל - קיימים מגוון כללי בטיחות בתעבורה העוסקים בהולכי הרגל. חוקים אלו מתייחסים למגוון אפשריות כגון: הליכה בכביש, חציית כביש, ירידה מהמדרכה, מעקה בטיחות, הפרדה במדרכה, עיוורים ו-חציית מפגש של מסילת רכבת.

שימוש באיתות אזהרה - אמצעי נוסף להבטחת בטיחות בתעבורה הינו השימוש באות אזהרה. נהג המפעיל את אות האזהרה של רכבו, גורם לכך שכל הרכבים הנמצאים בסביבתו (לידו או מאחוריו) יאטו את מהירותם וינהגו במשנה זהירות בכדי לאפשר לאותו נהג הנמצא בבעיה לפנות, לסטות או להיעצר בשולי הדרך ללא הפרעה.

חגירה - ישנה חובת חגירת ילדים ברכב. נהגים מחוייבים לרתום ילדים עד גיל 8 למושב בטיחות, או מושב מגביה (בוּסְטר) בהתאם למשקל ולגובה של אותו ילד. במידה שמדובר בתינוק עד גיל שנה, חייבים להפנות את גב מושב הבטיחות לחזית הרכב. כמו כן, אסור להסיע ילדים כשמולם כרית אוויר, אלא אם כן נוּתק מנגנון ההפעלה שלה.

רכיבה על אופנוע - כללי בטיחות בתעבורה החלים על נהגי אופנועים וקטנועים, מורים כי הם חייבים לשבת על המושב של האופנוע כששתי הרגלים נמצאות משני צידי האופנוע. רוכב רכבים דו גלגליים מחוייבים גם בחבישת קסדת מגן על הראש בעת הרכיבה על האופנוע. הרכבת נוסע נוסף על אותו אופנוע תתאפשר רק אם האופנוע מותאם לשני נוסעים.

סימני רכב עומד - במצבים בהם יש תקלה טכנית בכלי הרכב והברירה היחידה היא להשאירו בשולי הכביש, מחוייב הנהג להציב משולש אזהרה. משולש האזהרה חייב להיראות במרחק של 100 מטר לפחות.
| 15/3/10