מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

נהיגה בטוחה

קורס נהיגה בטוחה בא במטרה לשפר את מיומנותו של הנהג הישראלי הממוצע תוך שהוא נחשף לטכניקות לשיפור הנהיגה ובכך הופך בטיחותי יותר לעצמו ולסובבים אותו.

| 15/3/10
מתוך קטגוריית פרטי

נהיגה בטוחה: מה כדאי לדעת?

לפני שננסה להבהיר ולהסביר מהי נהיגה בטוחה, חשוב שתהיו מודעים למספר נתונים יבשים, המעידים על המתרחש בכבישי ישראל.

מאות אנשים נהרגים מדי שנה (כ-500 בשנה) בשל תאונות דרכים וכן עשרות עד מאות אנשים, נפצעים באורח קל עד קשה בכבישי מדינת ישראל.

אחד הגורמים העיקריים לתאונות הדרכים, הינו הגורם האנושי ועל כן נהיגה בטוחה יכולה להשפיע רבות על מזעור ההרוגים, כמו גם הפצועים.

כמובן שסיבת התשתיות, כמו גם סיבות מכאניות, תורמות לאחוזי תאונות הדרכים לגדול.

רבים סבורים כי תאונות הדרכים מתרחשות אך ורק בכבישי הארץ, אל לנו לשכוח את כל אותן תאונות הדרכים הנגרמות בנהיגת שטח בדרכי עפר לא סלולות על ידי נהגי טרקטורונים, ג'יפים ועוד ושאר כלי רכב. חשוב שגם נהגי רכבים אלו יכירו וילמדו את כללי הנהיגה על בוריה. למעשה, לימוד נהיגה נכון יכול למזער את תאונות הדרכים.

קורס נהיגה בטוחה

מטרת הקורס לנהיגה בטוחה היא להגביר את המודעות של הנהג הישראלי לנהיגה בטוחה ונכונה. הקורס מקנה לנהג ערכי נהיגה חדשים ומחדד את הקיימים תוך שהוא מגביר את המודעות לנהיגה בטוחה: נהיגה בשטח, בכביש, באור יום, בלילה, בחורף, בימי הקיץ החמים וכדומה. כל אלו מוגדרים כמצבי חירום, אליהם עלול להיקלע הנהג.

ככל שתגבר המודעות בקרב הנהגים, כך יפחתו הסיכויים לתאונות דרכים.
הנושאים המרכזיים הנלמדים בקורס נהיגה בטוחה הם:

- הגברת היכולת של הנהג לשלוט במהירות ובדיוק מרבי ברכבו בזמן מצוקה.
- הכרת זמני התגובה של הנהג.
- הבהרה וחידוד שיקול הדעת וכן קבלת החלטות במהירות.

בעת קורס נהיגה בטוחה, מתאמנים הנהגים על מצבי חירום שונים ורוכשים מיומנויות נהיגה יעילות ברכב.

כיצד רוכשים מיומנויות של נהיגה בטוחה?

חשוב שכל נהג יעבור קורס בנושא נהיגה בטוחה מדי כמה שנים.

בקורס יוצמד לנהג מאמן אישי (קאוצ'ר), אשר ילווה אותו לאורך כל הקורס.
המאמן יתדרך ויתן לנהג כלים להתמודד עם מצבי חירום ,כגון: החלקה על כביש רטוב, בלימה פתאומית של הרכב שלפניו ומצבים נוספים אשר מתרחשים מדי יום בכבישי הארץ ולעיתים מסתיימים באסון או נזק בלתי הפיך.

ישנם קורסים לנהיגה בטוחה המאפשרים לנהגים לתרגל מצבים מסויימים באמצעות סימולאטור.

הסימולאטור ידמה החלקות או איבוד שליטה, בדיוק כמו במציאות. בסיום הקורס תחושו בטוחים יותר, יעילים וזריזים בתגובותיכם, בזמן הנהיגה בכבישי הארץ.

נהיגה בטוחה - סיכום

נהיגה בטוחה תמנע תאונות דרכים רבות הגורמות צער לכולנו. נהיגה בטוחה פרושה הכרת זמני תגובה, שליטה בכלי הרכב בכל תנאי (לילה, יום , חורף, קיץ ועוד) וזריזות.

תנאי מזג האוויר המשתנים, תנאי השטח וסוגי כלי הרכב, משפיעים רבות על תגובותיו של הנהג ועל כן עליו לשנן ולתרגל את כללי הנהיגה למען עתיד בטוח וללא תאונות דרכים.
| 15/3/10