מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

רכיבה נכונה

לפני הדהירה הזהירה בכביש - צרור כללים לנהיגה בטוחה ושימור האופנוע, לפני הנהיגה הזהירה. רכיבה נכונה באופנוע היא הכרח.

| 9/3/10
מתוך קטגוריית דו-גלגלי

רכיבה נכונה

בשעה טובה קיבלתם רישיון לאופנוע ולאחר מאמצים ובדיקות קניתם אופנוע ואתם מוכנים לצאת לדרך, לפני הדהירה הזהירה בכביש, אנו מגישים לכם "הרוכבים החדשים" רשימת כללים לנהיגה בטוחה ושימור הכלי, לגזור ולשמור!

להבדיל ממכונית, ברכיבה על רכב דו גלגלי הרוכב אינו מוגן במעטה הברזל של שילדת הרכב ובשלל אביזרי בטיחות לרכב הקיימים כגון חגורות בטיחות, כריות אוויר וכדומה, ולכן כל פגיעה יכולה לגרום נזק חמור .

חשוב לדעת

חבשו תמיד קסדה איכותית התואמת את מידות הראש, חשוב לסגור את אבזם הקסדה בצורה מהודקת כך שבעת נפילה או תאונה חס וחלילה הקסדה לא תתנתק מראשכם ותעוף.

העמסת ציוד על הדו גלגלי בצורה לא ממורכזת או לא מקובעת משנה את היציבה, העמיסו ציוד רק במקומות המיועדים לאחסון כשהם מקובעים ומחוזקים.

ישנם בשוק מגוון אביזרים וציוד בטיחות, ביגוד והגנה לרוכבים כגון: מגני ברכיים,חגורות גב, מעילים ועוד, המסייעים מפני חיכוך עם הכביש בעת נפילה, היעזרו בהם למניעה ומזעור הנזקים לגופכם.

רצוי ללבוש ביגוד המתאים לרכיבה שלא יתעופף ברוח ולפתע יסתיר את שדה הראיה, ואינו מהודק מידי ויפריע להתרכז ברכיבה, זכרו כי חפצים אשר עפים ברוח יכולים לפגוע בכם ולגרום לחבלות.

מצאו את התנוחה הנוחה ביותר לרכיבה כך שהגוף לא יתעייף מישיבה מכווצת או מאומצת, ישיבה נוחה תסייע לתגובה מיידית ומהירה למתרחש בכביש.

ביציאה לדרך וודאו שאתם רעננים וערוכים לנסיעה, החשיבות לשיווי המשקל והיציבה חשוב ביותר ברכיבה על רכב דו גלגלי, גשו לפני היציאה לדרך לשירותים אכלו משהו ועלו על הכביש רגועים, רעננים ונינוחים.

אחזו את הכידון תמיד בשתי ידיים, זכרו כי אבן, חפץ על הכביש או בור יכולים להסיט את הכידון מכוון הנסיעה דבר שיגרום לאובדן שליטה על הכלי.

טיפים

ציות לחוקי התנועה – בדיוק כמו בנסיעה ברכב, תמיד יש לציית לחוקי התנועה.

צמיגים - לפני היציאה לדרך בדקו לחץ אוויר בצמיגים, צמיג עם חוסר אוויר יגרע מיציבות הכלי בעת הרכיבה, בד"כ אין גלגל רזרבי ברכב דו גלגלי אך תמיד כדאי להוסיף לציוד הקבוע בכלי ספרי קצף למילוי צמיגים, דבר שיסייע במידה ותתקלו בפנצ'ר.

תאורה – בדיקת מערכת התאורה בכלי גוזלת מספר דקות מועט וחשובה מאוד, הקדישו לכך את הזמן הדרוש, במידה וישנה תקלה במערכת התאורה דאגו לתקנה בהקדם.

שימור הכלי - למניעת חבלות ובלאי מפגעי מזג אוויר בעת שהכלי חונה, רצוי לכסות את הכלי בעת חניה ממושכת, דבר שיחסוך הוצאות מיותרות ועוגמת נפש רבה, לא פחות חשוב עיגון ומיגון הכלי מפני גניבות, רצוי להצטייד בשרשרת ייעודית ומרתיעה לקשירת הכלי ובמידת הצורך גם במערכת מיגון אלקטרונית.

חלקי חיפוי ופלסטיק רופפים יכולים לעוף תוך כדי נסיעה ולגרום נזק לכם ולנוסעים לצידכם, וודאו שאין חלק רופף שיסיח את דעתכם או יעוף במהלך הנסיעה.

היו חכמים בכביש

סגנון רכיבה וניסיון הם דבר הנרכש עם הזמן, היו מודעים לסכנות הכרוכות בנסיעה על רכב דו גלגלי.

אבנים, שמן על הכביש, חול ,חצץ וכביש רטוב הם דברים שיש לקחת ביתר רצינות בעת הרכיבה, שגיאות וטעויות הן דבר שעלול לעלות ביוקר רב לרוכב על כלי דו גלגלי, זכרו שלא כל נהג שם לב שגם אתם בכביש וישנם נהגים שלא מבחינים בכם כלל, אל תסמכו על כך שהנהג הבחין בכם, סמכו רק על עצמיכם.

רכיבה בטוחה ומהנה.

| 9/3/10