מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

טרקטור עבודה

טרקטור - נראה כמו מפלצת ברזל וחזק כמו פיל: קווים לדמותו של טרקטור עבודה.

| 2/3/10
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

טרקטור - שימושים עקריים

השם טרקטור מקורו במילה הלטינית trahō שפירושה הוא לגרור או למשוך ואכן טרקטורים הם כלי רכב כבדים המיועדים לרוב למשיכה או גרירה של מגוון ציוד או חפצים. רכישת טרקטורים נעשית מתוך ייעוד ברור ומוגדר של החברות, החקלאים והקבלנים המתכננים להשתמש בהם. השימוש העיקרי בטרקטורים במדינת ישראל כיום הוא על ידי בעלי המשקים החקלאיים בענפי גידולי השדה השונים.
ישנם סוגים שונים של טרקטורים למטרות שונות, לדוגמא: טרקטורים הגוררים מחרשות, דיסקוס, מרססים, מכסחות, מלגזות ושאר מיני כלים גרוּרים.

רישיון לטרקטור

ניתן להתחיל ולקחת שיעורי נהיגה על טרקטורים מגיל 15.5, אך רק מגיל 16 הנכם רשאים לגשת לטסט שיקנה לכם רישיון נהיגה על טרקטורים. נער או נערה שטרם מלאו להם 17 שנה, יצטרכו להצטייד באישור מהוריהם לשם הוצאת הרישיון.

במסגרת לימודי נהיגה, יוכשר הנהג ויועברו לו תכנים עיוניים שנקבעו על ידי משרד התחבורה הקשורים לנהיגה על טרקטורים. לאחר הפנמת המידע ייגשו התלמידים אל מבחן עיוני - התיאוריה.

אם עברתם בהצלחה את מבחן התיאוריה תעברו ללימודים מעשיים, בהם תלמדו כיצד מתפעלים את הטרקטור ונוהגים עליו. בסיום לימודי הנהיגה, תבחנו במבחן מעשי ובמידה ותעברו אותו בהצלחה, תזכו לקבל רישיון נהיגה על טרקטור.

טרקטורים- שאלות ותשובות

"האם מותר לנהוג בטרקטורים בכבישי מדינת ישראל?" - התשובה היא: חד משמעית לא.

בעלי רשיון על טרקטורים, מורשים לנהוג בכבישים של הקיבוצים, המושבים או לחילופין בדרכי עפר. הסיבה היחידה בה מותר לטרקטורים לעלות על כביש, היא לשם חצייה בלבד.

"האם רשאי אדם המחזיק ברישיון נהיגה על משאית לנהוג גם על טרקטורים, תחת אותו רישיון?" - כל אדם אשר מעוניין לנהוג על טרקטורים מכל סיבה שהיא, חייב לעבור מבחן תיאוריה. במילים אחרות, רישיון נהיגה על משאית, אינו תקף גם לגבי נהיגה על טרקטורים.

הטרקטורים הנמכרים ביותר בישראל

הטרקטורים הנמכרים ביותר בישראל כיום הם דגם ה-"מקורמיק" של חברת קטרפילר.
טרקטורים מדגם זה ידועים בשל היכולת שלהם להרים ציוד כבד. טרקטורים נוספים הנמכרים הם טרקטורים של חברת "לנדיני" הידועה והותיקה. טרקטורים אלו מיועדים לשימש בענפי החקלאות השונים במגוון פעולות, כמו: חרישה, דחיפה, ריסוס מטעים ועוד.

טרקטורים - חריש עמוק

טרקטורים הם כלי רכב אשר נועדו בישראל בעיקר לשם עבודת חקלאות.

בישראל נהוג להשתמש בשלושה סוגי טרקטורים: טרקטור מטעים, טרקטור לגידולי שדה וטרקטור בעל יכולות הרמה רבות יותר ולשטחים נרחבים של גידולי שדה.
הטרקטורים הם מתפקדים ככלי עזר לחקלאים, בשל יכולתם לגרור מיני כלים ומכשירים המיועדים לטיפול בשדות החקלאיים.

קיימים סוגים שונים של טרקטורים לרכישה ועל מנת לבצע את הרכישה של סוג הטרקטור המתאים לכם, חשוב לדעת מהי המטרה שלשמה אתם רוכשים טרקטור. עוד כדאי חשוב לזכור כי טרקטורים לא נועדו לנהיגה על כבישים, אלא לשם חצייתם בלבד. לאדם מותר לנהוג בטרקטורים רק על כבישי מושב, קיבוץ ובדרכי עפר וזאת על פי החוק ומטעמי בטיחות בדרכים.
| 2/3/10