מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

נהיגת אקסטרים

נהיגת אקסטרים נחשבת למסוכנת ומלאת אדרנלין. זה מעניין אותך? כנס לקמש!

| 1/3/10
מתוך קטגוריית אדרנלין

תחום האקסטרים

תחום האקסטרים נחשב לתחום מסוכן במיוחד אשר מייצר אדרנלין בכמות רבה. במאמר זה נדבר על נהיגת האקסטרים, נהיגה הצוברת פופולאריות ככל שהזמן עובר.
כלי הרכב הממונעים אשר נכללים בחוויית האקסטרים, יכולים להיות: אופנועי ים, רכבי שטח כגון טרקטורונים, באגים, ג'יפים ועוד.
הסיכון בנהיגת האקסטרים משתנה מכלי רכב אחד לשני, אך אין ספק כי כל כלי רכב המשתתף בפעילות של נהיגת אקסטרים מאגד אלמנטים של מהירות ו/או סכנה.
התחום מושך אליו רבים מן האוכלוסייה ובעיקר צעירים הנמשכים לסכנה ולאתגרים הטמונים בתחום ולאדרנלין הממלא את גופם בזמן חוויה זו.
על מנת להגדיר פעילות מסוימת כאקסטרים, על הפעילות להכיל את אחד מהמרכיבים הנ"ל :גובה, סכנה או מהירות.

תרבות האקסטרים

חברות רבות הבינו כי ספורט רכיבת אקסטרים מהווה עבורם אמצעי חשיפה אייכותי ותחושת שייכות למשהו חוויתי ומרגש והם בוחרים לנצל זאת לפרסום מוצריהם. לכן לעיתים קרובות נראה הצפה של מפרסמים באירועי אקסטרים רשמיים בהם ניתן לראות את שמות החברות על כל סנטימטר פנוי, אם על הביגוד, אם על כלי הרכב ואם כשלטים גדולים המוצבים בשטח האירוע.
תחום האקסטרים הצמיח סביבו תרבות המאגדת סביבה תחומים נוספים כמו ביגוד ייחודי, מוסיקה ייחודית, שפה וביטויים יחודיים ועוד מגוון סממנים חיצוניים אשר ניתן לשייך אל תחום האקסטרים בלבד.

אופנועי ים - עושים גלים

אופנועי ים – בכל קיץ בו אנו יורדים אל חוף הים, אנו זוכים לראות אופנועי ים שועטים על פני הגלים. אופנועי הים תפסו תאוצה בשנים האחרונות בעקבות החדירה המסיבית של יצרנים וייבואני מותגים חדשים לשוק.
באופנוע ים רשאים לנהוג אך ורק בעלי רישיון נהיגה לאופנוע ים - ללא שום קשר לרישיון אופנוע כביש! (כל אדם אשר חצה את גיל 16 רשאי להוציא רישיון).
כיום, על מנת ליהנות מחוויות האקסטרים לא חייב אדם לרכוש אופנוע ים, אלא ניתן להשכיר אחד, לתקופות שונות או אפילו לחצי שעה בכל חופי הנופש בישראל, מהכנרת ועד לאילת.

רכבי שטח - רק חול וחול

רכבי שטח וג'יפים – נהיגה ברכבי שטח, קשורה ישירות אל תחום האקסטרים ומזרימה אדרנלין רב בגופו של הנהג.
הנהיגה בשטח הן בימי החורף הסוערים והן בימי הקיץ הצחיחים, היא חוויה בלתי נשכחת ומאתגרת.
מרבית מהנהגים אשר התנסו בנהיגת שטח, התמכרו ונוהגים לצאת לטיולם אחת לתקופה.
נסיעה בשטח מעמידה את הנהג בפני מכשולים רבים שעליו לעבור עם רכבו: סלעים שעליו לטפס, מדרונים תלולים, קרקע בוצית ועוד, ככל שההתמודדות עם האתגרים גדולה יותר, כך חווים הנהגים תחושת סיפוק גדולה יותר. לא פעם קורה שעל אף כל נסיונות החילוץ במקום, יש צורף בסיוע של גרר או מחלץ חיצוני שיבוא להציל את המצב. אם נתקעתם, התהפכתם, עליתם, ירדתם, הסתובבתם, נכנס לכם אבק לאוזן התמלאתם אדרנלין ולבסוף יצאתם בריאים ושלמים וללא שריטה סימן שהייתם באירוע אקסטרים מוצלח!.
| 1/3/10