מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

רדיאטור מהו?

היכרות ראשונית עם רדיאטור, הידוע למעטים גם בשמו מַקְרֵן - כל מה שרצית לדעת על הרכב באתר קמש.

| 21/1/10
מתוך קטגוריית פרטי

רדיאטור על קצה המזלג

בטוח ששמעתם את המושג הזה בעבר, הרדיאטור הוא אחד המכלולים החשובים ביותר בכל רכב ומטרתו העיקרית היא לעזור בקירור המנוע או יותר נכון את נוזל הקירור שמקרר את המנוע. במידה והרדיאטור מתקלקל או לא פעול כשורה, התוצאה המיידית תהיה התחממות של המנוע ואנחנו נוכל לראות את התוצאה של ההתחממות במד החום שקיים בכל לוח מחוונים של כל רכב.

איך זה בנוי?

הרדיאטור או המקרן כפי שהוא נקרא בעברית התקנית, בנוי מצינורות משולבים על רשת וצלעות קירור. מטרתו של הרדיאטור היא לצנן את נוזל הקירור הזורם בצינורות.

הרדיאטור ממוקם בחזית הרכב וחשיפתו לזרימת האוויר בזמן הנסיעה מסייעת לצינון נוזל הקירור אשר נמצא בתוכו. בנוסף, מותקן מאוורר עזר חשמלי המחובר למד טמפרטורה ומופעל כאשר טמפרטורת נוזל הקירור עולה.

בעיות נפוצות

כמו כל מכלול גם הרדיאטור סובל מבלאי. סדקים, דליפות, סתימות בצינורות הם דברים שיכולים לקרות לאחר מספר שנים. גם מקרים של התיבשות של גומיות או אידוי של נוזל קירור מהרדיאטור יכולים להוביל להתחממות המנוע. לכן בכל רכב ישנו מדיד מים שמראה את מצב הנוזלים ברדיאטור. לכן, מומלץ לבדוק מים במיכל אחת למספר חודשים. במידה וחסר, צפו בסרטון ולמדו כיצד ממלאים נוזל קירור לרדיאטור.

זקוק לרדיאטור חדש? לחץ על הקישור הבא על מנת למצוא ספקי רדיאטורים.
| 21/1/10

קישורים רלונטים