מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

קטנוע יד שנייה

מתכנן לקנות קטנוע יד שנייה? כדאי לך לקרוא את השורות הבאות!

מערכת קמש | 21/1/10
מתוך קטגוריית דו-גלגלי

רק עם קטנוע...

נזילות, צמיגים, רעשים וחלקי מעטפת או בקיצור כל מה שרצית לדעת על הקטנוע מיד שנייה. . .

קטנוע יד שנייה - אופן ההכנה וגישוש ראשוני

ראשית, בדקו ממי אתם קונים - במידה שפניתם למוכר דרך מודעה בעיתון שימו לב אם הוא שואל אתכם: "באיזה קטנוע מדובר?" - אם נשאלתם שאלה כזו, סביר להניח כי מדובר בסוחר המחזיק צי של קטנועים - עדיף לרכוש מאדם פרטי.

קטנוע מיד שנייה - מהיכן הוא בא?

לפני שאתם מתחילים בבדיקה קחו בחשבון שקטנוע ששימש לשליחויות, נחשב לרכב דו-גלגלי בעל בלאי גבוה ולכן בדרך כלל מחירו הוא כחצי או שליש ממחיר המחירון. דו-גלגלי ששימש בית ספר לנהיגה בדרך כלל יהיה גם בעל בלאי גבוה.

על נזילוּת ונזילוֹת בקטנוע

תיקון נזילות שמן יכול להיות עסק יקר, לכן אם זיהיתם נזילה, גשו למוסך לאופנועים או קטנועים וקבלו הצעת מחיר לתיקון, יתכן שכדאי יהיה לכם לוותר על הרכישה הזו.

חלקי פלסטיק ומעטפת בקטנוע

מבדיקה סביב הקטנוע תוכלו להבחין בנזקי נפילות, חיכוכים ושריטות שנגרמו עקב נפילות. כל זאת בתנאי שלא בוצעו תיקונים אצל פחח מקצועי כמובן. לתיקון ושיקום חלקי המעטפת של הקטנוע אצל פחח עלות משמעותית. יש לשים לב בעת הרכישה לסדקים ושברים בגוף הקטנוע.

צמיגים ורעשי רקע

צמיג יבש, סדוק או שחוּק הוא צמיג שדורש החלפה. כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע לקבלת הצעת מחיר. שימו לב לרעשים חריגים המתלווים לרעש המנוע. אגזוזים שונים מפיקים קולות שונים, נסו להבדיל בין רעש סביר ונורמאלי אל מול רעש צורמני וחזק.

רגע לפני שקונים קטנוע מיד שנייה

• אל תהססו לבדוק מספר קטנועים אצל מספר מוכרים פוטנציאליים ורק אז לקבל החלטה, אך גם אז כדאי מאוד לקחת את הקטנוע לבדיקה מקצועית היכולה לחסוך הרבה כסף וכאב ראש בטווח הרחוק.
• בדיקת היסטורית טיפולים - רצוי לשאול היכן טופל הקטנוע, ואילו טיפולים הוא
עבר.
• בדיקה במוסך מורשה - אם אינכם רגועים ויש לכם חששות לגבי הבדיקה הפרטית שלכם, בדיקת מוסך מורשה מומלצת ביותר להסרת חרדות קניה.

בהצלחה ורכיבה מהנה וזהירה!
מערכת קמש | 21/1/10