מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מיגון לרכב

איך לבחור מערכות מיגון לרכב? איזה מיגון דורשת חברות הביטוח? כל התשובות באתר קמש.

| 3/1/10
מתוך קטגוריית פרטי

איך לבחור מערכות מיגון לרכב?

מערכות מיגון לרכב הן חלק בלתי נפרד מדרישותיהן של חברות הביטוח בישראל.
הסיבה ברורה, כאשר תופעת גניבות הרכב היא במגמת עלייה מדי שנה ורשויות החוק אינן מצליחות למנוע זאת בחלק גדול מהמקרים, כל שנותר לחברות הביטוח הוא לנסות ולגרום לצמצום הנזקים וזאת על ידי תנאי המחייב את מבוטחיה לדאוג לכל הקשור למערכות מיגון לרכב.

מערכות מיגון לרכב - חברת הביטוח

ישנן דרגות שונות למיגון הרכב על פיהן מחליטות חברות הביטוח אילו מערכות מיגון לרכב יש להתקין בכלי הרכב אשר ברשותנו, כגון:
סוג הרכב, ערכו של דגם הרכב בשוק המכוניות, הביקוש הקיים לסוג רכב זה, צבע הרכב, מקום המגורים של בעל הרכב, סימונו כרכב בעל פוטנציאל גניבה גבוה, סטטיסטיקות שונות הנערכות מעת לעת בחברות הביטוח ועוד.

איזה מיגון דורשת חברות הביטוח

איזה מיגון דורשת חברות הביטוח
לפני שאתם מחליטים לרכוש ולהתקין מערכות מיגון לרכב, חשוב מאוד לבדוק עם חברת הביטוח שדרכה תרכשו את פוליסת ביטוח הרכב, מהן הדרישות שלה למיגון רכבכם, האם היא דורשת בדיקות מיגון לרכב מעת לעת, האם חובת הבדיקה חלה עליכם או שמא חברת הביטוח בודקת זאת, על פי קבעו בביטוח את סוג המיגון המסויים שעליכם להתקין ברכבכם, מהי עלות מיגון הרכב הנדרש על ידי חברת הביטוח ועוד.

חשוב שתדעו כי אם יש לכם ביטוח מקיף לרכב המכסה שיפוי (שיפוי רכב מבוצע על ידי תיקון הנזק ברכב או פיצוי כספי למבוטח) בעת מצב של גניבת רכבכם, קרוב לוודאי שחברת הביטוח שלכם תחייב אתכם להתקין מערכות מיגון לרכב לפי דרישה. אם אין לכם ביטוח מקיף לרכב מומלץ ביותר לדמות מה יקרה אם יגנב, חלילה, רכבכם. קרוב לוודאי שמהר מאוד תגיעו למסקנה כי תשארו קרחים מכאן ומכאן: ללא רכב שזה עתה נגנב וללא כסף המפצה עבור גניבתו, כי לא הייתם מבוטחים. על מנת למנוע מצבים עגומים אלו ולישון טוב בלילה, מומלץ לדאוג במהרה להתקנת מערכת מיגון לרכב.

אם רכשתם רכב חדש בתקופה האחרונה ואתם סבורים כי הוא מכיל מערכת מיגון, כגון אימובילייזר, רצוי שתדעו כי ישנן חברות ביטוח שידרשו מכם להתקין מערכת מיגון נוספת לרכב.

סוגי מערכות מיגון לרכב

• קודנית לרכב - זוהי מערכת מיגון בסיסית ביותר המונעת יכולת התנעה של הרכב כל זמן שלא הוקש קוד בן מספר ספרות בקודנית.

• אימובילייזר - תפקידו למנוע את התנעת המנוע.

• מערכת אזעקה היקפית - הכוללת פיקוד מרכזי, צופר סירנה, שלטים לפתיחת הרכב מרחוק, יחידת ניתוק ששוללת כל אפשרות להתניע את המנוע וגלאי שטח. מערכת זו מחוברת למערכת החשמל המקורית של הרכב ומקבלת ממנה אותות חיווי על דלתות פתוחות, מתג הצתה פתוח ועוד.

• מערכות איתור - מערכות מיגון לרכב הכוללת איתור מקום המצאו של הרכב (כיום ישנן שלושה חברות איתור והרביעית בדרך).

• כספות ברזל
לפני שבוחרים מערכת מיגון לרכב כדאי להקפיד על בחירת מערכת מיגון אמינה מחברה מוכרת המספקת גם תמיכה טכנית בפריסה ארצית. לרוב חברות הביטוח קיימות רשימות של מתקינים מורשים.

מערכות מיגון לרכב- טיפים

לפני התקנת מיגון ברכב, חשוב לברר עם חברת הביטוח את דרישת המיגון ברכב ועלותה.

תוספות - כאשר אתם מתקינים מערכות מיגון לרכב, קחו בחשבון כי מומלץ להתקין תוספות שונות במערכת עצמה, כגון: מרים שמשות, נעילה מרכזית ועוד, אך דעו כי זה יעלה לכם כסף ויגרור פירוק נוסף של חלקים שונים ברכב לשם התקנת התוספות.
מתקין מורשה - מומלץ להתקין מערכת מיגון רק אצל מתקין מורשה של חברת הביטוח שלכם.

החתמת טופס - לא לשכוח להחתים את טופס "בדיקת המיגון" ולשלוח אותו חתום בחזרה לחברת הביטוח.

שינוי קוד - רצוי לשנות מפעם לפעם את קוד הנטרול של הרכב, דבר זה יפחית את סיכוני הגניבה של רכבכם.

מערכות מיגון לרכב - חובה לכל רכב

| 3/1/10